Единствената най-добра стратегия за лозарството

За обработване на защитната зона (вътрередовата обработка) на лозята се предлагат разнообразни работни органи и приспособления. Такива са ножовата секция, отклоняващо се плужно тяло, автоматично отклоняваща се вертикална фреза (фиг.

Предишна Министър Танева се захваща с животновъдите и ПРСР

А в районите, където не се загрибват, се прави изораване късно наесен или в началото на зимата, за да се запази влагата от есенните валежи и да се унищожат плевелите.

В обратния случай, ако не се направи нищо, броят на безплодните леторасли ще стане толкова голям, че ще бъде много трудно да се справите с тях.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

). Съществува тенденция на замяна на плужната оран с разрохкване. Могат да се използват култиватори за слято култивиране с двустранни стреловидни лемежи или с плоскорезни лемежи. При това се избягва образуването на буци, деформирането на почвената повърхност, намалява се ширината на защитната зона, снижава се разхода на гориво, почвата са предпазва от ерозия.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

От своя страна тази промяна е причина за съществени промени в технологията на почвообработката. Премахва се плужната обработка на почвата, а се прилага плоскорезна разрохкваща обработка и затревяване на междуредията.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Флекси (гъвкави) резервоари за вода (питейна и дъждовна)

За чепове се оставят зрели леторасти, развитити от долните очи на миналогодишните чепове или от лакомци. Желателно е мястото лозя на плодната пръчка да се сменя – последователно от едната и от другата страна на лозата (ако е единичен Гюйо).

Лозата може да се отглежда на различни почви, включително и на такива, където другите култури се развиват слабо. Най-подходящи обаче са дълбоките, рохкави, бързо затоплящи се почви.

Трябва да почистим пръстта около пръчката и да отрежем мястото на старата спойка. Почистваме кората и отрязваме пръчката.

Влажността на почвата трябва да е гарантирана предварително, като най-добре е да полеем предишния ден.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Единствената най-добра стратегия за лозарството”

Leave a Reply

Gravatar